info@stylemixthemes.com

Praca: Specjalista ds. Finansowych m/k

Sukces zależy od pracy zespołowej!

STRABAG jest europejskim koncernem w branży technologii budowlanych. Dzięki zaangażowaniu kompetentnych pracowników oraz wykorzystaniu nowoczesnych maszyn i własnych surowców, realizuje z sukcesem inwestycje na całym świecie. Nie byłoby to możliwe bez pracy zespołowej – łączącej ze sobą różne kraje i branże budownictwa.

Zostań częścią naszego zespołu!

Na potrzeby Dyrekcji PH Oddział Zielona Góra/Gorzów Wlkp. poszukujemy osoby na stanowisko

Specjalista ds. Finansowych m/k
Miejsce pracy: Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski

Zadania:

  • Zapewnienie terminowego i zgodnego z obowiązującymi w koncernie procedurami obiegu dokumentów księgowych
  • Dekretowanie, księgowanie faktur przelewowych, kontrola rachunkowa/merytoryczna/formalna faktur
  • Przygotowywanie faktur dla inwestorów, fakturowanie systemowe wewnętrzne i zewnętrzne inne (np. refaktury dla podwykonawców)
  • Wyjaśnianie rozbieżności w zapisach księgowych, kontrola otwartych pozycji klientów i dostawców
  • Współpraca z działem technicznym/współudział w opracowywaniu budżetów budów, meldunków z podzleceń
  • Przygotowywanie comiesięcznych rozliczeń tzw. rozgraniczenia zgodnie ze stanem faktycznym na kontrakcie
  • Prowadzenie rozliczeń z podwykonawcami/dostawcami, kontrola zgodności i zasadności obciążeń, kompensaty, cesje, gwarancje dobrego wykonania, wystawianie certyfikatów płatności faktury
  • Przygotowywanie/nadzór nad dokumentacją dot. likwidacji szkód i innych w zakresie ubezpieczeń
  • Zapewnienie zgodnej z procedurami ewidencji archiwizacji dokumentów finansowych
  • Prowadzenie korespondencji z inwestorami, podwykonawcami i dostawcami (w uzgodnieniu z przełożonym)
  • Współpraca z działem zakupów przy opracowywaniu umów, zleceń

Wymagania:

  • wykształcenie średnie lub wyższe ekonomiczne
  • biegła znajomość pakietu MS Office ( Excel , Word )
  • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole, dobra organizacja pracy
  • kreatywność
  • dyspozycyjność oraz prawo jazdy kat. B
  • mile widziane doświadczenie na podobnym stanowisku pracy w firmie budowlanej

Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.