Have any questions? Feel free to contact us:
+1 701 378 2212
info@stylemixthemes.com
Rynek pracy w województwie lubuskim odczuwa skutki pandemii koronawirusa

Rynek pracy w województwie lubuskim odczuwa skutki pandemii koronawirusa

statystyki
  • Komentarze: 1
  • Opublikowane przez: Aleksandra

Rynek pracy w województwie lubuskim cały czas odczuwa skutki pandemii koronawirusa. Niestety, ale są one negatywne!

Pandemia koronawirusa odbiła się na gospodarce całego kraju, również województwa lubuskiego. Widać to chociażby w liczbie osób, które straciły pracę z tego powodu. Liczba pracujących zmniejszyła się o 2,6%. To oznacza, że w dość krótkim czasie w województwie lubuskim pracę straciło około dziesięciu tysięcy osób.

Skutki pandemii koronawirusa w województwie lubuskim

Choć dość spora ilość mieszkańców województwa lubuskiego straciła posady, na szczęście skała zgłoszeń zwolnień grupowych utrzymuje się na dość niskim poziomie. W maju do Powiatowych Urzędów Pracy wpłynęły dwa nowe zgłoszenia, które obejmują dwadzieścia dwie osoby. Warto pamiętać o tym, że Wojewódzki Urząd Pracy cały czas wspiera przedsiębiorców w ramach Funduszu Świadczeń Gwarantowanych.

W ramach tarczy antykryzysowej do Wojewódzkiego Urzędu Pracy łącznie wpłynęły ponad trzydzieści siedem tysięcy wniosków na łączną kwotę ponad 226 miliona złotych.

Przedsiębiorcy powoli podnoszą się z kolan

Na szczęście w województwie lubuskim przedsiębiorcy powoli odmrażają swoją działalność. Dotyczy to wielu branż, w tym również kosmetycznej, czy też gastronomicznej. Oczywiście tak dzieje się nie tylko w tym rejonie Polski, ale również w całym kraju, co wpłynie pozytywnie na zmniejszenie się wskaźnika poziomu bezrobocia.

Autor: Aleksandra

Dodaj komentarz

Jeden komentarz

  • czytelnik22

    w Krotoszynie bardzo dużo firm upadło, wydawałoby się że mogą podnieść się po najtrudniejszym okresie, ale nie wystarczyło środków