Have any questions? Feel free to contact us:
+1 701 378 2212
info@stylemixthemes.com
Czy firmy w województwie lubuskim dużo straciły na pandemii koronawirusa?

Czy firmy w województwie lubuskim dużo straciły na pandemii koronawirusa?

  • Komentarze: 0
  • Opublikowane przez: Aleksandra

Pandemia koronawirusa trwa, pomimo szczepionki, która jest szeroko dystrybuowana również w naszym kraju. W pierwszej kolejności szczepieni są medycy, a także seniorzy oraz nauczyciele. Jak sytuacja pandemiczna odbiła się na lubuskich firmach? Postanowiliśmy to sprawdzić.

W województwie lubuskim prym wiodą przedsiębiorstwa handlowe, ale również produkcyjne. Okazuje się, że wiele z nich prowadzi sprzedaż internetową. To oznacza, że w dobie pandemii koronawirusa trzymają się całkiem nieźle, a nawet zwiększyły swoje dochody. Oczywiście jest również spore grono firm, tych mniejszych, które musiały zakończyć swoją działalności. Jak to wygląda w praktyce?

Pandemia koronawirusa w lubuskiem

Małe lubuskie firmy, które zajmują się handlem czy świadczeniem usług mogą mieć trudności z utrzymaniem się na rynku. Dotyczy to w szczególności tych, które nie posiadają swojej oferty w sieci. Właśnie dlatego grono z nich postawiło na stworzenie własnych stron i przeniesienie biznesu do internetu.

W szczególności spore problemy z utrzymaniem się na powierzchni mają jednak hotele oraz restauracje. To właśnie one najbardziej ucierpiały podczas pandemii. Lubuszanie mogą ich wspierać, w szczególności branżę gastronomiczną, na przykład stawiając na jeden posiłek w tygodniu ze swojej ulubionej knajpy. Jest to sposób na to, aby pomóc lokalnym biznesom.

Autor: Aleksandra

Dodaj komentarz