czy warto ryzykować na początku kariery zawodowej

Czy warto ryzykować na początku zawodowej kariery?

Wśród branżowych powiedzonek słyszy się, że dobry menadżer albo przedsiębiorca w odpowiedni sposób zarządza ryzykiem. Ale to powinien być atrybut nie tylko osób na wyższych stanowiskach. Musi to dotyczyć także pracowników, szczególnie na początku ich kariery. Można to samo powiedzieć o młodych ludziach z województwa lubuskiego, którzy dopiero rzucają się w wir zawodowej kariery.

Po co ryzykować? Na początku ścieżki zawodowej może to pozwolić na szybszy krok wprzód. Poza tym będzie cenną nauką, a nawet może zwiększyć zasobność portfela. Jest to trudna sztuka. Zwłaszcza, kiedy brakuje doświadczenia.

Co warto zrobić? Przykładowo negocjować ofertę pracy. Prawda jest taka, że jeśli nie zapytamy i nie docenimy się sami – nie zrobi tego za nas nikt inny. A firmy rzadko kiedy trzymają się sztywno pierwszej oferty. Zwłaszcza, jeśli wiedzą, że mają w swoim gronie świetnego pracownika.

Co jeszcze? Warto zgłosić się na ochotnika. Kiedy szef szuka osoby, która pokieruje nowym projektem i nikt nie kwapi się do tego zajęcia… No tak, to niezła harówka, ale warto ponieść to ryzyko. Dzięki temu można zyskać dodatkowe plusy u szefa. A poza tym pokazać się ze strony umiejętności pracy zespołowej. Jednak zawsze trzeba pamiętać o tym, że nie warto podejmować się pracy tylko ze względu na zarobione pieniądze. Faktem jest to, że wysoka wypłata jest kusząca. Jednak jeśli zdecydujemy się na ofertę tylko ze względu na to – szybko się rozczarujemy. W końcu będziemy w firmie spędzać większość dnia. Musimy ją lubić, wykonywane zajęcie powinno sprawiać satysfakcję.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *