Have any questions? Feel free to contact us:
+1 701 378 2212
info@stylemixthemes.com

Gorzów Wielkopolski

praca w województwie lubuskim
  • Komentarze: 0
  • Opublikowane przez: Aleksandra

Gorzów Wielkopolski to drugie, obok Zielonej Góry, najważniejsze miasto w województwie lubuskim. Pod względem liczby ludności (ok. 124 tysiące) Gorzów Wlkp. jest największym miastem w regionie. Jest miastem na prawach powiatu i siedzibą wojewody lubuskiego. Geograficznie miasto położone jest na skraju Kotliny Gorzowskiej nad rzeką Wartą.

Jako jeden z najważniejszych ośrodków miejskich, Gorzów Wielkopolski cieszy się dużym poziomem rozwoju gospodarczego, o czym świadczy korzystna sytuacja na lokalnym rynku pracy. W lutym 2013r. stopa bezrobocia w mieście wynosiła 10,6% i była drugą wielkością w województwie. Na zatrudnienie w rejonie Gorzowa Wielkopolskiego mogą liczyć przedstawiciele różnych sektorów gospodarczych, bowiem oferty pracy w tym mieście (Praca Gorzów Wielkopolski) wycelowane są zarówno w pracowników fizycznych jak i umysłowych, reprezentujących wszystkie dziedziny gospodarki.

Gorzów Wielkopolski swoją pozycję zawdzięcza prężnie rozwijającej się gospodarce, opartej w dużej mierze na przemyśle chemicznym, elektronicznym, energetycznym, farmaceutycznym, lekkim, maszynowym, metalowym, motoryzacyjnym, spożywczym, włókienniczym. Ponadto, w mieście bardzo dobrze rozwinięty jest handel, usługi i działalność oświatowa. Co ważne, w Gorzowie funkcjonuje podstrefa Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Autor: Aleksandra

Dodaj komentarz