Have any questions? Feel free to contact us:
+1 701 378 2212
info@stylemixthemes.com
Jak radzą sobie absolwenci szkół wyższych na rynku pracy w województwie lubuskim?

Jak radzą sobie absolwenci szkół wyższych na rynku pracy w województwie lubuskim?

  • Komentarze: 0
  • Opublikowane przez: Aleksandra

Pora przyjrzeć się rynkowi pracy w województwie lubuskim. Jak odnajdują się na nim absolwenci szkół wyższych? Czy warto osiedlić się w tym rejonie Polski? Sprawdzamy zarobki oraz dostępne oferty pracy.

W województwie lubuskim, w szczególności w dużych miastach, takich jak Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Świebodzin czy Żary nie brakuje ciekawych ofert pracy. Okazuje się, że na rynku coraz lepiej odnajdują się również młode osoby, czyli świeżo upieczeni absolwenci szkół wyższych.

Absolwenci wkraczają na lubuski rynek pracy

Życie w województwie lubuskim jest znacznie tańsze, niż w Warszawie. To idealne miejsce do życia w szczególności dla młodych osób, które stawiają pierwsze kroki w swojej karierze zawodowej. Konkurencja jest mniejsza niż w stolicy, a ciekawych ofert pracy nie brakuje. Zarobki są uzależnione bezpośrednio od kwalifikacji konkretnej osoby, a także od tego, w jakim zawodzie chce się odnaleźć.

Najlepiej zarabiają specjaliści IT, ich zarobki, nawet w przypadku juniorów mogą mieć około 4-5 tysięcy złotych miesięcznie. Dobrze na lubuskim rynku radzą sobie również marketingowcy, którzy nierzadko zarabiają około 3-4 tysięcy złotych miesięcznie. Rada dla młodych – rozglądajcie się, a na pewno uda się Wam znaleźć pracę, która spełni Wasze wszystkie oczekiwania.

Autor: Aleksandra

Dodaj komentarz