praca w województwie lubuskim

Jakie stanowiska pracy są najpopularniejsze w Lubuskiem?

W województwie lubuskim, według jednego z portali ogłoszeniowym, najwięcej ofert pracy można znaleźć w Zielonej Górze. Tuż za nią plasuje się Gorzów Wielkopolski. Są to dwa największe miasta województwa, w tym również stolice tego regionu Polski.

Najpopularniejsze kategorie stanowisk pracy, które można wyróżnić w województwie lubuskim to administracja biurowa, doradztwo i konsulting, bankowość, budownictwo, HR (Human Resources), inżynieria, łańcuch dostaw, obsługa klienta, praca fizyczna, produkcja, sprzedaż, transport i spedycja, energetyka oraz kontrola jakości.

Z tych wszystkim dziedzin najwięcej ofert pracy znajduje się w kategorii obsługi klienta oraz sprzedaży. To nieustannie dowodzi, że obszarem, w którym poszukuje się największej ilości pracowników jest ten, gdzie liczy się kontakt z klientem. Czym jest to spowodowane? Najprawdopodobniej faktem, że jest to bardzo trudno zdobyty kawałek chleba. Niewiele osób ma predyspozycje do pracy w tych zawodach, a do tego dochodzi tutaj również element dużego stresu.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *