znajomość języków obcych

Języki obce w dzisiejszych czasach to podstawa? Sprawdzamy

Kiedy szukamy pracy, to natrafiamy na wiele ogłoszeń, w których wręcz podstawą jest znajomość minimum dwóch języków. Jednego ojczystego, drugiego obcego. Można zauważyć, że znajomość angielskiego czy niemieckiego nie jest niczym szczególnym, tylko podstawą. Dotyczy to również osób mieszkających w województwie lubuskim.

W jaki sposób są sprawdzone takie kwalifikacje? Otóż w wielu firmach wprowadzone zostały wieloetapowe rozmowy kwalifikacyjne. To pozwala na sprawdzeniu, czy dany pracownik nie napisał o sobie nieprawdziwych informacji w CV. W takich przypadkach umiejętności językowe są zazwyczaj sprawdzone w drugim etapie. Dlatego lepiej nie naciągać swojego życiorysu, bowiem podkoloryzowanie doświadczenia zawodowego szybko wyjdzie na jaw.

Jak może przebiegać sprawdzanie kompetencji językowych przyszłego pracownika? Może to być na przykład tekst w szkole językowej, od którego będzie zależało zatrudnienie danej osoby na stanowisko. Czasami wymagane jest przyniesie na rozmowę kwalifikacyjną odpowiedniego certyfikatu albo dyplomu, który poświadczy posiadane umiejętności.

Pracodawcy w obecnych czasach pożądają kilku języków. W szczególności poszukiwani są pracownicy, którzy znają w stopniu minimum komunikatywnym języki takie jak: angielski, niemiecki, rosyjski oraz francuski. Któryś z tych języków to całkowita podstawa do zatrudnienia. Warto nauczyć się również szwedzkiego, holenderskiego, hiszpańskiego, czy nawet chińskiego. To pozwoli na znalezienie lepiej płatnej pracy, bądź uzyskanie awansu.

About the Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *