Have any questions? Feel free to contact us:
+1 701 378 2212
info@stylemixthemes.com

Kompetencje miękkie w CV – które z nich są najważniejsze?

kompetencje
  • Komentarze: 0
  • Opublikowane przez: Aleksandra

Podczas tworzenia CV wiele osób pomija wymienianie kompetencji miękkich. A to ogromny błąd, bowiem teraz przedsiębiorstwa szukają pracowników, którzy mają bardzo dobrze rozwinięte konkretne umiejętności. Muszą się odróżniać od pozostałych kandydatów, jeśli rekruter zauważy Cię już na samym początku, masz bardzo duże szanse na zdobycie wymarzonego stanowiska.

Postaraj się, aby Twój życiorys był czytelny. Jakie kompetencje miękkie powinieneś wyróżnić? Mieszkańcu województwa lubuskiego podkreśl swoją umiejętność zarządzania zespołem. Jeśli wcześniej obejmowałeś stanowisko kierownicze, wyróżnił informacje o tym, że wszystkie ważne projekty, których się podjąłeś zakończyły się sukcesem. Istotna jest również inicjatywa.

Podczas rozmowy rekrutacyjnej możesz napomknąć o tym, że w poprzedniej firmie zaproponowałeś kilka funkcjonalnych zmian, które pozwoliły na wzrost efektywności. Nie zapominaj też o komunikatywności oraz umiejętnościach negocjacyjnych. W wielu branżach bardzo ważna jest samodzielność w wykonywaniu powierzonych zadań. Mów otwarcie o tym, że w poprzedniej pracy byłeś odpowiedzialny za organizację pracy swojego działu, czy też biura. Wspomnij też o samodzielnym pozyskiwaniu klientów, to z pewnością zrobi wrażenie na potencjalnym pracodawcy.

Autor: Aleksandra

Dodaj komentarz