Have any questions? Feel free to contact us:
+1 701 378 2212
info@stylemixthemes.com

Kostrzyn nad Odrą

praca w województwie lubuskim
  • Komentarze: 0
  • Opublikowane przez: Aleksandra

Kostrzyn nad Odrą leży u ujścia Warty do Odry, w zachodniej części Kotliny Gorzowskiej, na granicy z Niemcami. Pod względem administracyjnym jest wydzielonym miastem województwa lubuskiego i należy do powiatu gorzowskiego ziemskiego. Od północy miasto graniczy z gminami Boleszkowice i Dębno należącymi do powiatu myśliborskiego (województwo zachodniopomorskie), od wschodu z gminą Witnica (powiat gorzowski ziemski), od południa z gminami Słońsk (powiat sulęciński) i Górzyca (powiat słubicki), od zachodu poprzez Odrę graniczy z niemieckim powiatem Märkisch-Oderland leżącym w landzie Brandenburgia.


W 2012 roku w gminie zatrudnionych było około 6800 osób, natomiast wszystkich osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy, pochodzących z gminy Kostrzyn nad Odrą, było 403. Zarówno miasto, jak i gmina mogą pochwalić się bardzo niską stopą bezrobocia wahającą się w granicach 5%. Wartość tę zawdzięcza się korzystnemu położeniu przy granicy z Niemcami oraz częstej emigracji zawodowej mieszkańców miasta do ośrodków miejskich Republiki Federalnej Niemiec.

W strukturze rodzajowej podmiotów gospodarczych prowadzących działalność na terenie Kostrzyna nad Odrą, zdecydowanie dominują firmy usługowe, które stanowią ponad 90% wszystkich firm. Wśród nich największą grupą są podmioty zajmujące się handlem.W drugiej kolejności klasyfikują się firmy świadczące pozostałe usługi niematerialne. Co ciekawe, ok. 1,8% podmiotów to zakłady fryzjerskie i inne podobne zakłady – ich liczba wynika z dużego popytu na ten rodzaj usług, generowanego przez klientów niemieckich, praca Kostrzyn nad Odrą.

 

Autor: Aleksandra

Dodaj komentarz