Have any questions? Feel free to contact us:
+1 701 378 2212
info@stylemixthemes.com

Kreatywność w pracy jest bardzo ważna. To sprawdzają rekruterzy

kreatywność
  • Komentarze: 0
  • Opublikowane przez: Aleksandra

W obecnych czasach w pracy bardzo ważne jest to, aby być kreatywnym. Podczas codziennych czynności pojawiają się trudności, z którymi niektórzy ludzie radzą sobie łatwiej, a inni trudniej. W tej pierwszej grupie najczęściej są osoby, które myślą w sposób kreatywny. Właśnie dlatego rekruterzy próbują sprawdzić tę cechę już na samym początku, podczas rozmowy rekrutacyjnej. To dotyczy także osób mieszkających w województwie lubuskim.

W jaki sposób działają rekruterzy? Podczas rozmów zadają pytania, na które trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie. Najczęściej po prostu nie ma na owe pytania poprawnej odpowiedzi, bądź też sam rekruter jej nie zna. W ten sposób chce on sprawdzić wyobraźnię potencjalnego kandydata. Jakie mogą to być pytania? Ile piłeczek tenisowych zmieści się w ciągniku siodłowym? Dlaczego studzienki są okrągłe?

Niekiedy rekruterzy próbują sprawdzić asertywność swojego rozmówcy. A żeby to zrobić, mogą zadać kandydatowi krótkie zadanie. Może to być, na przykład polecenie zaśpiewania ulubionej piosenki. Oczywiście nie ma potrzeby zgadzać się na wykonanie zadania. Najlepszą odpowiedzią w takiej sytuacji, będzie wyjaśnienie, że na stanowisku, o które się ubiegamy, taka umiejętność nie jest potrzebna.

Autor: Aleksandra

Dodaj komentarz