Have any questions? Feel free to contact us:
+1 701 378 2212
info@stylemixthemes.com

Lubsko

praca w województwie lubuskim
  • Komentarze: 0
  • Opublikowane przez: Aleksandra

Miasto i Gmina Lubsko położone jest nad rzeką Lubszą w pradolinie Wrocławsko – Głogowskiej, w południowo – zachodniej części Województwa Lubuskiego, w północnej części powiatu żarskiego. Lubsko zajmuje obszar 18 240 ha. Według danych z 31 marca 2013 r. miasto zamieszkane było przez 14 550 mieszkańców.


Lubsko jest jednym z najstarszych miast województwa lubuskiego, którego początek datuje się przed 1260 rokiem. Do szybkiego rozwoju miasta przyczynił się działający w XIX i XX wieku przemysł ceramiczny i włókienniczy. Obecnie głównym źródłem utrzymania miejscowej ludności jest drobny handel. W 2012 roku na terenie miasta i gminy prowadziło działalność gospodarczą na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej 1700 podmiotów gospodarczych, spośród których najliczniejsze grupy stanowiły placówki handlowe i gastronomiczne, zakłady produkcyjno-usługowe oraz inne (reprezentujące handel obwoźny i dystrybucję), praca Lubsko. Wielu mieszkańców zatrudnienie znalazło na przykład w usługach transportowych.

W 2012 roku na terenie gminy pracowało 3450 osób, natomiast grupę zarejestrowanych bezrobotnych stanowiło 1600 osób (48% to kobiety). W analizowanym roku stopa bezrobocia w mieście wynosiła 12,8% i utrzymywała się mniej więcej na średnim, krajowym poziomie.

Autor: Aleksandra

Dodaj komentarz