Have any questions? Feel free to contact us:
+1 701 378 2212
info@stylemixthemes.com

Międzyrzecz

praca w województwie lubuskim
  • Komentarze: 0
  • Opublikowane przez: Aleksandra

Oferty pracy dla mieszkańców miasta Międzyrzecza i okolicznych miejscowości znaleźć można w lokalnej prasie, w Powiatowym Urzędzie pracy oraz na stronach internetowych poświęconych tej tematyce, np. Praca Międzyrzecz.

Międzyrzecz to miasto powiatowe, siedziba powiatu międzyrzeckiego, położone na Pojezierzu Lubuskim, nad rzeką Obrą, na trasie między Gorzowem Wielkopolskim i Zieloną Górą. Populacja tego miasta wynosi 21 tysięcy osób, a jego powierzchnia to 15 km2.

W gospodarce Międzyrzecza dominuje przemysł, zlokalizowany w strefie przemysłowej znajdującej się w północnej części miasta. W 2006 roku otwarto Międzyrzecki Park Przemysłowy, stanowiący miejsce realizacji wielu inwestycji i dający zatrudnienie dziesiątkom mieszkańców miasta. Na terenie Międzyrzecza funkcjonuje prawie 3 tysiące podmiotów gospodarczych, wśród których występują zarówno firmy z kapitałem krajowym, jak i zagranicznym. W mieście produkuje się między innymi wyroby z tworzywa sztucznego na potrzeby budownictwa, przemysłu motoryzacyjnego, kosmetycznego, farmaceutycznego i spożywczego. Ponadto, duży udział w międzyrzeckiej gospodarce odgrywa również sektor usług i handlu.

Powiat międzyrzecki, z siedzibą w Międzyrzeczu charakteryzuje się wysokim udziałem osób bezrobotnych. Według danych statystycznych, w lutym 2013r. stopa bezrobocia w tym regionie wynosiła 23,1% i o ponad 6% przewyższała wysokość stopy bezrobocia w województwie.

Autor: Aleksandra

Dodaj komentarz