Have any questions? Feel free to contact us:
+1 701 378 2212
info@stylemixthemes.com

Networking w województwie lubuskim – to naprawdę działa

networking
  • Komentarze: 0
  • Opublikowane przez: Aleksandra

Networking wciąż jest określany jako droga do niewidocznego rynku pracy. Bardzo istotna jest sieć kontaktów zawodowych. To właśnie dzięki nim pracownicy dają się poznać jako specjaliści. Tym samym czerpią wiedzę oraz umiejętności, które należą do inny osób znajdujących się w danej sieci networkingowej. Co tu dużo mówić – jest to sposób na efektywny rozwój kariery. Właśnie dlatego należy zacząć budować sieć swoich kontaktów już podczas studiów.

Networking jest nieustannym procesem wymieniania się wiedzą. Jest to też wsparcie zawodowe. Ludzie z tej samej branży wzajemnie wymieniają się informacjami. Jeśli znajdujemy się w takiej sieci możemy spodziewać się wzajemnego polecenia swoich usług potencjalnym klientom. Jest to w znacznym stopniu związane z wykorzystaniem portali społecznościowych.

Ale jest też bardzo ważna zasada, o której warto pamiętać. O sieć zawodowych kontaktów trzeba dbać.  Relacje muszą być długotrwałe i oparte na wzajemnych korzyściach. Przy czym nie wolno skupiać się jedynie na własnych celach i potrzebach. Natomiast jeśli spotkamy interesującą osobę na jakiejś konferencji – nie ma sensu zwlekać. Warto nawiązać kontakt jak najszybciej, przypomnieć o sobie. Zrobić to w taki sposób, aby o nas pamiętała. Ważny jest również ciągły kontakt. Nie tylko wtedy, kiedy jesteśmy w potrzebie.

Co jeszcze warto robić, aby poszerzać swoją grupę networkingową? Rozmawiać z pracownikami firm podczas targów pracy oraz dni otwartych. Brać udział w branżowych eventach takich jak panele dyskusyjne, konferencje, czy kluby. Ciekawe osoby można również spotkać podczas akcji społecznych.

Autor: Aleksandra

Dodaj komentarz