Have any questions? Feel free to contact us:
+1 701 378 2212
info@stylemixthemes.com

Nowa Sól

praca w województwie lubuskim
  • Komentarze: 0
  • Opublikowane przez: Aleksandra

Nowa Sól jest siedzibą powiatu nowosolskiego, cechującego się bardzo wysokim odsetkiem osób bezrobotnych w regionie. Dane GUS podają, że w lutym 2013r. na 100 aktywnych ekonomicznie mieszkańców regionu, aż 26,3 to osoby bezrobotne zarejestrowane w powiatowym urzędzie pracy. Trudna sytuacja na rynku pracy wpływa bezpośrednio na ilość i różnorodność publikowanych ofert pracy Praca Nowa Sól. Jak można się domyślić, najmniejszym bezrobociem w powiecie nowosolskim dotknięta jest sama Nowa Sól.

Miasto położone jest w pasie Wału Trzebnickiego  nad rzeką Odrą, w południowo-wschodniej części województwa lubuskiego. Co ważne, wraz z Sulechowem i Zieloną Górą tworzy Lubuskie Trójmiasto. Nowa Sól jest trzecim co do liczby mieszkańców (40 tysięcy osób) miastem województwa, większymi ośrodkami są jedynie Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra. Powierzchnia miasta wynosi 21,8 km2.

Nieciekawa sytuacja na nowosolskim rynku pracy dziwi zwłaszcza ze względu na fakt, że główny ośrodek regionu – Nowa Sól jest jednym z większych ośrodków przemysłowych na zachodzie Polski. W mieście zarejestrowanych jest wiele przedsiębiorstw obracających się w branży budowlanej, spożywczej, elektronicznej, motoryzacyjnej, maszynowej i metalowej. Ponadto, na intensywny rozwój Nowej Soli wpływa fakt, że w mieście istnieje Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, na terenie której funkcjonuje wiele fabryk. Co ciekawe, w mieście od wielu lat rozwija się produkcja figur ogrodowych, dla których głównym rynkiem zbytu są Niemcy.

Autor: Aleksandra

Dodaj komentarz