Have any questions? Feel free to contact us:
+1 701 378 2212
info@stylemixthemes.com
Poziom bezrobocia wciąż rośnie w województwie lubuskim

Poziom bezrobocia wciąż rośnie w województwie lubuskim

  • Komentarze: 0
  • Opublikowane przez: Aleksandra

Województwo lubuskie jest jednym z bardzo prężnie rozwijających się w skali całego kraju. To właśnie tutaj istnieje wiele dużych firm, które cały czas otwierają się na nowe rynki. Pomimo tego wskaźnik bezrobocia wciąż rośnie w tym rejonie Polski. Co jest powodem?

W województwie lubuskim poziom bezrobocia rośnie z powodu pandemii koronawirusa. Niektórym pracownikom trudno jest odnaleźć się na rynku pracy, który tak dynamicznie się zmienia, a przede wszystkim skupia się na pracy zdalnej. Ponadto część osób musiała zmienić swoje kwalifikacje, aby dostosować się do nowej rzeczywistości. W szczególności dotyczy to osób, które pracowały wcześniej w hotelarstwie oraz gastronomii.

Bezrobotni w województwie lubuskim

Na szczęście w województwie lubuskim istnieją programy wspierające bezrobotnych. W szczególności dotyczy to młodych ludzi, którym zależy na wybiciu się. Istnieje możliwość dołączenia do projektu realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy. „Własna firma – start dla młodych” to projekt, w którym można zyskać dotację o wartości ponad 23 tysięcy złotych. Jest to zatem szansa dla młodych na rozkręcenie własnego biznesu.

Autor: Aleksandra

Dodaj komentarz