Have any questions? Feel free to contact us:
+1 701 378 2212
info@stylemixthemes.com
Region zamieszkania, a praca – czy warto wyjeżdżać w poszukiwaniu pracy?

Region zamieszkania, a praca – czy warto wyjeżdżać w poszukiwaniu pracy?

ludzie firma
  • Komentarze: 0
  • Opublikowane przez: Aleksandra

W wielu miastach w Polsce panuje powszechna opinia, że na wschodzie trudno jest znaleźć pracę, z kolei w centrum oraz na zachodzie naszego kraju nie przysparza to większych trudności. Czy rzeczywiście tak jest? Postanowiliśmy to sprawdzić.

W województwie lubuskim stopa bezrobocia nieustannie jest na dość niskim poziomie. Nieco się podwyższyła przez pandemię koronawirusa, jednak mimo wszystko jest dość niska. To oznacza, że miejsc pracy nie brakuje, co zachęca mieszkańców innych regionów Polski do próbowania swoich sił właśnie w tej części naszego kraju. Czy to jest jednak zasadne?

Nowe miejsca pracy, a region Polski

Rzeczywiście, na zachodzie naszego kraju jest wiele dobrze prosperujących firm, które zatrudniają pracowników. Nieustannie prowadzą oni rekrutacje, a zatem jest to świetna szansa dla osób, które dopiero skończyły szkołę i rozpoczynają swoją drogę zawodową. Warto jednak pamiętać o tym, że o pracę znacznie łatwiej jest w dużych miejscowościach. Ta zasada dotyczy tak naprawdę każdego województwa, dlatego przede wszystkim powinieneś poszukać nowego miejsca zatrudnienia, na przykład w stolicy województwa, w którym mieszkasz.

W jakich miastach województwa lubuskiego można znaleźć pracę?

W województwie lubuskim jest sporo ofert pracy w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, czy też w Świebodzinie. To właśnie tam swoich sił w szczególności próbują absolwenci szkół wyższych.

Autor: Aleksandra

Dodaj komentarz