Have any questions? Feel free to contact us:
+1 701 378 2212
info@stylemixthemes.com
Rynek pracy w województwie lubuskim. Jak wygląda?

Rynek pracy w województwie lubuskim. Jak wygląda?

ludzie praca
  • Komentarze: 0
  • Opublikowane przez: Aleksandra

W dzisiejszych, niepewnych i trudnych dla biznesów czasach, pora przyjrzeć się nieco bliżej rynkowi pracy w województwie lubuskim. Czy potencjalni kandydaci mają w czym wybierać? Czy jest zupełnie odwrotnie i to pracownicy nie mają trudności ze znalezieniem najlepszych specjalistów?

W województwie lubuskim istnieje wiele dużych i prężnie działających firm, które jeszcze do niedawna często miały trudności ze znalezieniem najlepszych pracowników. Obecnie rynek pracy przeszedł metamorfozę. A to wszystko z powodu pandemii koronawirusa, która uderzyła w biznesy, a tym samym pozbawiła wiele osób stanowisk pracy.

Rynek pracy w województwie lubuskim

Okazuje się, że w województwie lubuskim, a w szczególności w większych miastach, takich jak Zielona Góra oraz Gorzów Wielkopolski, nie brakuje ciekawych ofert pracy. Haczykiem jest jednak to, że rekruterzy otrzymują zdecydowanie więcej odpowiedzi i aplikacji, niż miało to miejsce jeszcze w styczniu albo lutym. To pokłosie pandemii koronawirusa.

Z tego powodu kandydatom znacznie trudniej jest znaleźć dobrze płatne miejsce pracy, które spełni ich wszystkie oczekiwania i potrzeby. W związku ze wzrostem liczby zachorowań, może się okazać, że w przyszłości ze znalezieniem pracy będzie jeszcze trudniej. Obecnie poszukuje się pracowników na stanowiska pielęgniarskie, ratownicze, czy też lekarskie. Ogółem to właśnie w służbie zdrowia potrzeba rąk do pracy!

Autor: Aleksandra

Dodaj komentarz