Have any questions? Feel free to contact us:
+1 701 378 2212
info@stylemixthemes.com

Rynek pracy w województwie lubuskim

rynek pracy w województwie lubuskim
  • Komentarze: 0
  • Opublikowane przez: Aleksandra

W Lubuskiem rynek pracy jest bardzo zróżnicowany. Jest to spowodowane specyficznym położeniem tego województwa na mapie Polski. Województwo lubuskie jest położone blisko granicy z Niemcami. Przez to wiele osób zamieszkujących ten teren kraju decyduje się na opuszczenie rodzinnego domu i rozpoczęcie pracy za granicami.

Część osób podejmuje też próby pracy w Niemczech z nawet codziennymi powrotami do domów. Jest to możliwe, ponieważ sprzyja temu bliska odległość od granicy. Współpracownicy organizują sobie wspólny transport. Razem wyjeżdżają rano z domów i razem również wracają po pracy. Niektórzy dojeżdżają busami, inni decydują się na mniejsze grupy i jeżdżą autem. Przy czym kierowcy często się wymieniają między sobą. Jest to dobry sposób na zarobki na wysokim poziomie, przy zachowaniu niskich wydatków na życie, w Polsce. Odchodzi oprócz tego koszt noclegu za granica. Dzięki temu pracownicy oszczędzają.

Województwo lubuskie natomiast traci na tym cennych pracowników, którzy wolą zarobić większe pieniądze. Szczególnie potrzebni tu są pracownicy fizyczni. Dlatego te stanowiska pracy są uzupełniane przez obcokrajowców, np. Ukraińców.

Autor: Aleksandra

Dodaj komentarz