Have any questions? Feel free to contact us:
+1 701 378 2212
info@stylemixthemes.com

Strzelce Krajeńskie

praca w województwie lubuskim
  • Komentarze: 0
  • Opublikowane przez: Aleksandra

Strzelce Krajeńskie to siedziba najbardziej wysuniętego na północ regionu województwa lubuskiego – powiatu strzelecko – drezdeneckiego.  Co ważne, stopa bezrobocia w tym powiecie jest najwyższą w całym województwie i wynosi (według danych z końca lutego 2013r.) 27,3%. Wśród bezrobotnych przeważają kobiety, a także osoby długotrwale niezatrudnione i osoby bez wykształcenia średniego.

Strzelce Krajeńskie są niewielkim miastem, zamieszkałym przez 10 tysięcy osób i zajmującym powierzchnię 5,5 km2. Ze względu na swój niewielki rozmiar i niski poziom rozwoju gospodarczego miasto nie stanowi bardzo atrakcyjnego inwestycyjnie regionu województwa lubuskiego. Na terenie Strzelec Krajeńskich swą działalność gospodarczą prowadzi 1000 podmiotów, z których większość to przedstawiciele branży handlowej i napraw, usług budowlanych i osobistych oraz przemysłu rolno-spożywczego. Dodatkowo, ważnym elementem strzelecko-krajeńskiej gospodarki jest turystyka, która rozwija się w oparciu o piękne tereny Gorzowskiego i Drawieńskiego Parku Narodowego.

Oferty pracy dla lokalnej społeczności dostępne są w Powiatowym Urzędzie Pracy, w lokalnej prasie i na Praca Strzelce Krajeńskie. Wśród publikowanych ofert przeważają te dotyczące zawodów sprzedawcy, sprzątaczki, robotnika gospodarczego i budowlanego oraz pracownika gastronomii.

Autor: Aleksandra

Dodaj komentarz