Have any questions? Feel free to contact us:
+1 701 378 2212
info@stylemixthemes.com

Sulechów

praca w województwie lubuskim
  • Komentarze: 0
  • Opublikowane przez: Aleksandra

Sulechów to miasto w województwie lubuskim, w powiecie zielonogórskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Sulechów. Razem z Zieloną Górą i miastem Nowa Sól wchodzi w skład Lubuskiego Trójmiasta. Według danych z 31 grudnia 2012 roku, miasto zamieszkałe było przez 16 938 mieszkańców. Sulechów położony jest w rozwidleniu dróg – krajowej trójki łączącej Świnoujście z Jakuszycami oraz drogi krajowej nr 32 łączącej Poznań z Zieloną Górą. Co więcej, w odległości 14 km od Sulechowa znajduje się port lotniczy w Babimoście.

W 2012 roku w gminie Sulechów zatrudnionych było 4977osób, natomiast zarejestrowanych bezrobotnych było 1462. 54% ogółu bezrobotnych z regionu Sulechowa stanowią kobiety. Liczby te przekładają się na ogólną stopę bezrobocia w wysokości 8,2%.

W 2012 roku  w sektorze prywatnym pracowało blisko 50% ogółu pracujących w gminie Sulechów. Najwięcej osób pracowało w przedsiębiorstwach usługowych – ponad 2,6 tysiąca, co stanowi ponad połowę osób pracujących w gminie. Podmioty z sektora budownictwa i przemysłu zapewniły zatrudnienie dla 47% mieszkańców gminy, praca Sulechów. Współczesny sulechowski rynek pracy wymaga od jego uczestników ciągłego podwyższania swoich kwalifikacji zawodowych oraz zdobywania nowych umiejętności. Dotyczy to także osób bezrobotnych, które najczęściej z powodu niedostosowanych kwalifikacji do potrzeb rynku pracy mają trudności z kontynuacją swojej aktywności zawodowej.

Autor: Aleksandra

Dodaj komentarz