Have any questions? Feel free to contact us:
+1 701 378 2212
info@stylemixthemes.com

Sulęcin

praca w województwie lubuskim
  • Komentarze: 0
  • Opublikowane przez: Aleksandra

Sulęcin jest niewielkim miastem powiatowym, siedzibą powiatu sulęcińskiego, położonym w środkowo-północnej części województwa lubuskiego. Miasto położone jest 40 km na południe od centrum Gorzowa Wielkopolskiego, na Pojezierzu Lubuskim nad rzeką Postromią. Według danych z 31 grudnia 2010 r. miasto liczyło 10 tysięcy mieszkańców, a jego powierzchnia wynosiła 8,5 km2.Oferty pracy dla mieszkańców Sulęcina skierowane są przede wszystkim do określonych grup zawodowych (Praca Sulęcin). Należą do nich przede wszystkim: robotnicy pomocniczy w przemyśle przetwórczym, sprzedawcy, robotnicy gospodarczy, sortowacze, robotnicy budowlani, technicy prac biurowych, sprzątaczki, kasjerzy, kelnerzy, pracownicy ochrony fizycznej, kierowcy samochodów ciężarowych i magazynierzy.

Powiat sulęciński, na tle innych regionów województwa lubuskiego charakteryzuje się średnim poziomem bezrobocia. W lutym 2013r. procentowy udział bezrobotnych w ogólnej liczbie aktywnych ekonomicznie wynosił 17,5% czyli o 0,5% więcej niż w całym województwie. W strukturze bezrobotnych przeważają kobiety.

Na terenie miasta funkcjonuje blisko tysiąc podmiotów gospodarczych, dających zatrudnienie lokalnej społeczności. Podstawą sulęcińskiej gospodarki jest przetwórstwo-rolno spożywcze, branża budowlana, handel i naprawy.

Autor: Aleksandra

Dodaj komentarz