Have any questions? Feel free to contact us:
+1 701 378 2212
info@stylemixthemes.com

Świebodzin

praca w województwie lubuskim
  • Komentarze: 0
  • Opublikowane przez: Aleksandra


Świebodzin to miasto i zarazem siedziba powiatu świebodzińskiego i gminy miejsko-wiejskiej Świebodzin, położone na Pojezierzu Łagowskim. Według danych Urzędu Miasta z 31 grudnia 2012 r. miasto liczyło 20 138 mieszkańców. Ciekawostką jest, że w Świebodzinie znajduje się Pomnik Chrystusa Króla, który do czerwca 2011 był najwyższym posągiem Chrystusa na świecie. Jest to znane w kraju sanatorium rehabilitacyjno-ortopedyczne dla dzieci.

W Gminie, w porównaniu z sąsiednimi gminami występuje wysoki udział osób zatrudnionych w przemyśle oraz znaczący udział tych pracujących w rolnictwie. Pierwsze zjawisko świadczy o dobrze rozwiniętym drugim sektorze gospodarki (przy niewielkim aktualnym poziomie inwestowania), drugie to wynik istnienia dużych, nowoczesnych gospodarstw rolnych zatrudniających pracowników, praca Świebodzin.

Do największych zakładów pracy znajdujących się na terenie Świebodzina należą:

  • SECO/WARWICK S.A. oraz SECO/WARWICK ThermAL – grupa SECO/WARWICK jest światowym liderem w produkcji pieców przemysłowych oraz urządzeń do obróbki cieplnej;
  • Eldrob SA – spółka zależna Indykpolu;
  • Mercord Sp.z o.o. – jest jednym z czołowych producentów odzieży ochronnej w Polsce;
  • PHU Instal+ – usługi elektroenergetyczne, sprzedaż i montaż rozdzielni, szaf i złączy kablowo – pomiarowych;
  • RECARO – Światowa firma znana z produkcji foteli i fotelików samochodowych dla dzieci.

Znaczną część miejskiej gospodarki stanowi sektor handlowy. W Świebodzinie funkcjonuje 8 marketów i kilkanaście innych sklepów sieci handlowych.

Autor: Aleksandra

Dodaj komentarz