Have any questions? Feel free to contact us:
+1 701 378 2212
info@stylemixthemes.com

Świebodzin

praca w województwie lubuskim
  • Komentarze: 0
  • Opublikowane przez: Aleksandra

Według danych GUS z lutego 2013r. stopa bezrobocia w powiecie świebodzińskim, z siedzibą w Świebodzinie, jest jedną z najniższych w województwie i wynosi 13,4%. Pod tym względem ustępuje jedynie miastom: Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskiemu. Wśród osób bezrobotnych w regionie przeważają kobiety.

Świebodzin jest miastem położonym w środkowej części województwa lubuskiego, w odległości 35 km od centrum Zielonej Góry i 70 km od Gorzowa Wielkopolskiego. Według danych z 31 grudnia 2012 r. miasto liczyło 20 tysięcy mieszkańców, a jego powierzchnia wynosiła 10 km2.

Na terenie miasta funkcjonuje ponad dwa tysiące podmiotów gospodarczych, większość z których to niewielkie przedsiębiorstwa rodzinne. W Świebodzinie rozwija się przemysł meblarski, odzieżowy i spożywczy. Znaczną część świebodzińskiej gospodarki stanowi sektor handlu, reprezentowany przez 7 marketów i kilkanaście innych sklepów sieci handlowych. Ponadto, w mieście istnieją zakłady urządzeń termotechnicznych oraz sanatorium ortopedyczno-rehabilitacyjne dla dzieci. Największymi zakładami pracy w Świebodzinie są:

  • SECO/WARWICK S.A. oraz SECO/WARWICK ThermAL – grupa SECO/WARWICK jest światowym liderem w produkcji pieców przemysłowych oraz urządzeń do obróbki cieplnej,
  • Eldrob SA – spółka zależna Indykpolu.

Osoby zainteresowane podjęciem pracy w regionie Świebodzina aktualne oferty pracy znaleźć mogą na stronie Praca Świebodzin.

Autor: Aleksandra

Dodaj komentarz