Have any questions? Feel free to contact us:
+1 701 378 2212
info@stylemixthemes.com

Szprotawa

praca w województwie lubuskim
  • Komentarze: 0
  • Opublikowane przez: Aleksandra

Szprotawa to nieduże miasto położone w powiecie żagańskim, będące siedzibą miejsko-wiejskiej gminy noszącej tę samą nazwę. Leży nad dwoma rzekami – Bobrem i Szprotawą. Według danych statystycznych z 31 grudnia 2010 roku miasto zamieszkałe było przez 12,5 tysiąca mieszkańców.

Pod względem gospodarczym Szprotawa jest ośrodkiem przemysłowo-usługowym. Rozwija się tu przemysł dziewiarski, spożywczy i drzewny. Mimo ważnej roli drugiego sektora gospodarki w rozwoju ekonomicznym miasta to sektor usługowy jest największy pracodawcą regionu, zatrudniających 70% wszystkich aktywnych zawodowo mieszkańców, praca Szprotawa.

Wykształceni mieszkańcy miasta w równej mierze zajmują stanowiska związane z przemysłem, jak i usługami i handlem. W ostatnim roku dla wykwalifikowanej części społeczeństwa najwięcej ofert pracy powstało w branży informatycznej, ubezpieczeniowej i finansowej. Zdecydowanie najwięcej ofert pracy skierowanych jest jednak to osób nie posiadających wykształcenia wyższego, a jedynie określone kwalifikacje. Poszukuje się pracowników sklepów, ślusarzy, budowlańców, pracowników gospodarczych i kierowców.

W gminie Szprotawa w 2012 roku zarejestrowanych było 1600 osób bezrobotnych, co przełożyło się na stopę bezrobocia w wysokości 11,8%. W strukturze wiekowej osób bezrobotnych przeważają ludzie młodzi.

Autor: Aleksandra

Dodaj komentarz