Have any questions? Feel free to contact us:
+1 701 378 2212
info@stylemixthemes.com

Te kompetencje przydadzą Ci się podczas rekrutacji na nowe stanowisko pracy

kompetencje
  • Komentarze: 0
  • Opublikowane przez: Aleksandra

Warto wiedzieć o tym, że kompetencje miękkie takie jak zdolność do pracy zespołowej oraz komunikatywność są równie ważne co specjalistyczna wiedza, czy nawet znajomość języków obcych. Takie kompetencje miękkie są również bardzo ważne w trakcie rekrutacji na nowe stanowisko. Dotyczy to całej Polski, także województwa lubuskiego.

Co jest najbardziej pożądaną cechą kandydata do pracy? Przedsiębiorcy wskazują na umiejętność samodzielnego… motywowania! Zaskoczeni? A jednak. Co jeszcze? Pracownicy często nie są zdyscyplinowani oraz zorientowani na jakość wykonywanych przez siebie działań. Niestety, ale wielu z nich nie myśli w kategoriach międzynarodowych. Nie zadają pytań, ani nie mają żadnej świadomości dotyczącej własnych ograniczeń.

Kogo szukają przedsiębiorcy? Osób odpowiedzialnych oraz systematycznych. Ważna jest również umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów, opanowanie, odporność na stres oraz komunikatywność. Ważne jest to, aby potencjalny kandydat skupiał się na pracy w zespole, a ponadto potrafił się świetnie komunikować werbalnie. Prohandlowe nastawienie jest również mile widziane. Te wszystkie kompetencje można nabyć z czasem. Wystarczy jedynie odpowiednio nad sobą pracować i poświęcić temu czas. Jeśli mamy problem z odpowiednią dykcją, udajmy się do lekarza. Ten z pewnością dostosuje odpowiednie ćwiczenia, które poprawią sprawność narządu mowy. Jeśli spotykają nas jakieś blokady psychiczne, obawy, brak pewności siebie – w tej sytuacji może pomóc rozmowa z psychologiem. Nie trzeba się jej bać.

Autor: Aleksandra

Dodaj komentarz